انتخابات به سبک ایرانی

چرا خاتمی نمی گوید که می خواهد بیاید چه کار کند که ما بدانیم آیا با او موافقیم که به او رای بدهیم یا نه؟ خوب است دست کم بدانیم که او در مقام وعده و وعید به کدام یک از مطالبات ما می خواهد جامعه عمل بپوشاند و تا چه حدی.

به نظرم اگر نامزدی با استفاده از جو ناگوار حاکم بر جامعه بخواهد به طرز زیرکانه ای از بیان اهداف و طرح و برنامه هایش به طور مستقیم و شفاف طفره برود، تنها دلیلش برای شرکت در انتخابات این است که دل خودش و اطرافیانش برای صندلی های قدرت واقعاً لک زده است.

اینجا را بخوانید.


/ 8 نظر / 9 بازدید
پانی

سلام وبلاگ قشنگی دارید از وبلاگ من هم دیدن کنید نظر یادتان نرود این هم آدرسhttp://sarzaminenashenakhte.persianblog.ir/

مسعود

حرفت کاملا درست است. به نظر من به مهمترین مشکل سیاسی در زمینه انتخابات اشاره کردی. اگر هر نامزدی حتی در مقام حرف برنامه های خود را بگوید لااقل در دوره بعد وقتی عملی نشد او و نزدیکانش رای نمی آورند. هر چند حتی این روند هم بدون وجود احزاب فراگیر نوعی مسخره بازی است

مسعود

در ضمن وبلاگ قشنگی داری گوگوری مگوری [قهقهه]

پویا

اختیار داری مسعود، اتفاقاً شما به نکته اصلی اشاره کرده ای نه من. و آن این است که ما از نظام حاکم بر سرزمین خودمان که بسیار با نظام دموکراتیک فاصله دارد، انتظار داریم که مطابق ساز و کارهای دموکراتیک عمل کند و انتخابات در آن به همان شکلی برگزار شود که در یک جامعه دارای احزاب آزاد برگزار می شود. از جمله یکی از ساز و کارهای دموکراتیک همین اعلام اهداف و برنامه از سوی نامزدهای انتخاباتی است. اما نمی دانم که چه زمانی قرار است ما هم دموکراتیک شویم، 20 سال دیگر، 50 سال دیگر،‌ 100 سال دیگر، نمی دانم. به نظرم بهتر است انقدر اخبار مربوط به دنیای آزاد را نخوانیم تا دچار چنین آرزوهایی نشویم.

حامد

باید صبر کنی. اصلن نمی شود انتخاباتی از این دست را با انتخابات کشورهای دموکراتیک مقایسه کرد.

حمید

سلام. نوشته ات را که خواندم یاد خاطره ای از زمان خیلی نزدیک افتادم . چند وقت پیش، همان موقع ها که هنوز بحث ناز و نیاز عاشقانه و معشوقانه با خاتمی بود، و نگفته بود که نمی آید. یکی از دوستان- که همیشه با پسوند بابا خطابش میکنم- در یک جمع دوستانه کوچکیک نظر سنجی کرد که آیا اگر بیاید بِ هِشَ رای میدید؟ نمی دانم چرا با اینکه خیلی دلم میخواست مثل همه بگم "آره"، ولی فقط خندیدم

Pahli

یعنی حرفها و استدلالات علمی و منطقی من و اون همه صبر و تحملی که در ارشاد و تعلیم تو به خرج دادم هیچ تاثیری نداشت که باز از این سوالا میپرسی؟

پویا

بنشینم و صبر پیش گیرم دنباله کار خویش گیرم