تک درخت سرو

 

جهانی کردن پاسارگاد!

شهردار پاسارگارد اعلام کرد که آرامگاه کوروش در وضعیت بدی قرار دارد. کارشناسان بر این عقیده‌اند که رطوبت موجود در آرامگاه به خاطر آبگیری سد سیوند ایجاد شده است. البته پیش از این نیز کارشناسان در مورد خطراتی که با آبگیری سد متوجه آثار باستانی منطقه و از جمله آرامگاه کوروش می‌شود، هشدار داده بودند؛ در حالی که از سوی مسؤولین متهم به اغراق در این مورد شده بودند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی در تلاش‌اند که یونسکو را قانع کنند که آرامگاه کوروش علاوه بر آنکه یک اثر باستانی ِ ملی ِ ایران است، جزو آثاری است که متعلق به تمام جهانیان است و از این رو، یونسکو، فارغ از اینکه آیا دیگران می‌خواهند کاری برای حفظ آن انجام دهند یا نه، وظیفه دارد که از آن محافظت نماید. جالب است، نه؟!

.

پ.ن. پیدا کردن منبع خبر با خودتان! من که امروز صفحه اول تمام روزنامه‌های پر تیراژ را دیدم، انتظار داشتم که چنین خبری در یکی از روزنامه‌ها به چشمم می‌خورد. شاید هم اهمیت زیادی نداشته است. به هر حال من که نمی‌توانم خودم را به آب و آتش بزنم و به هر زور و زحمتی که شده منبع خبر را پیدا کنم. ولی کار شما راحت‌تر از من است. چون اگر بخواهید خبر را نقل کنید، دست کم یک منبع موثق دارید!

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink;        ٤ تیر ۱۳۸٧ - سهراب