تک درخت سرو

 

نه به خاطر حامد؛ به خاطر خودم، حامد و بقیه

اول قصد داشتم به دوستانم ایمیل بزنم اما نمی‌توانم وارد سایت یاهو شوم. پیام کوتاه که از پنجشنبه بیست و یکم قطع است. حتی الان ناگهان مکالمه‌ام با دوستی قطع شد و دیگر همراهم هیچ شماره‌ای را برایم نمی‌گیرد. انگار یک نفر آن بالا نبض همه چیز را در دست دارد. امیدوارم روزی را ببیـنم که ما ملت به واقعیت ِ آن خدایی که بالای سرمان است پی ببریم. امیدوارم روزی فقط خاطره‌ای از خدا در ذهنمان بماند. آن هم خاطره‌ای خودآگاه؛ که هیچ تاثیر ناخودآگاهی بر روان و رفتارمان نگذارد.

دیروز از میدان انقلاب تا پپسی، جمعیت چند صد هزار نفری به طرز بسیار شگفت‌انگیزی در سکوت کامل با دستانی که به علامت پیروزی هفت شده بود و با پارچه‌های سبز راهپیمایی کردند. بیش از این نمی‌توانستم به تمدن و شعور مردمی که در کنارشان راه می‌روم افتخار کنم. تا لحظه آخر که جمعیت را ترک کردم از آنچه که در جریان بود، شگفت‌زده بودم. اما متاسفانه شاید ندانم‌کاری و سهل‌انگاری خود مردم باعث شد در پایان راهپیمایی در میدان آزادی،‌ درگیری میان مردم و ب.سیج یا نیر.و.ی ا.نتظ.امی به کشته شدن هفت نفر بیانجامد.

امروز قرار است در میدان ونک و بالاتر از آن، تا پارک‌وی تجمع کنند. مطمئنم که جمعیت امروز بیش از دیروز خواهد بود.

اما سخنگوی شورا.ی نگه.بان امروز گفت که آرا بازشماری خواهد شد و حتی ابطال ر‌ای‌گیری اولیه را «دور از ذهن» ندانست. گذشته از آگاهی و دانشی که در این دو سه هفته مردم ایران کسب کرده‌اند، هر گونه عقب‌نشینی ولو اندک از جانب رژیم موفقیت بزرگی برای ملت محسوب می‌شود.

در شهرهای بزرگ هم متاسفانه وضعیت وخیم است و راهپیمایی‌ها به درگیری و خشونت کشیده می‌شود. به هیچ وجه نباید مردم مرتکب خشونت شوند. اول از همه و بیشتر از همه هر کسی باید مراقب خودش باشد و نیز از هر گونه عمل خشونت‌باری که منجر به درگیری می‌شود بپرهیزد و گرنه نتیجه به ضرر مردم خواهد بود.

پریشب از ساعت پازده تا چهار بامداد،‌ لبا.س شخصی‌ها به کوی دانشگاه تهران به طرز وحشیانه‌ای حمله کردند و صد و پنجاه تا دویست دانشجو را ربودند.

امروز حجار.یا.ن و ا.بطحی دستگیر شده‌اند. همچنین از خبرنگاران شبکه‌های تلویزیونی و خبرگزاری‌های خارجی خواسته‌اند که از دفتر خود در تهران برای تهیه گزارش بیرون نیایند.

و نکته آخر اینکه فراموش نکنیم، او اهل معامله است.

.

عکس‌های وقایع اخیر را اینجا و اینجا ببیـنید.

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink;        ٢٦ خرداد ۱۳۸۸ - سهراب