تک درخت سرو

 

طنز تاریخ

تاریخ هنوز هم تبلیغات روسیه ی استالینی را از یاد نبرده است. دوران استالین با تمام تلخی هایش از نگاه امروزی بیشتر جنبه طنز به خود گرفته است.

"طنز تاریخ وقتی قوی تر رخ می نماید که تمام اتفاقات آن روزگار روسیه با همان آب و رنگ تبلیغاتی،‌ در زمان حال و برای من و تو تکرار می شود"

امروز صبح رادیو "به کردی" می خواند:

..گیان فیدای نیشتمانَه...

(جان فدای وطن باد)

.

پس نوشت: محتویات داخل "" در ویرایش دوم و تنها برای رفع ابهام از متن اولیه آورده شدند و ارزش دیگری ندارند. به هر حال ترجیح خودم این بود که این پست بدون این اضافات و همانطور مبهم بماند.

.

پس نوشت دو: امروز کلمه سبز از قول موسوی تیتر زده بود: «نگاه امنیتی به اقوام را از بین می برم». واقعاً حیا هم خوب چیزی است. من نمی دانم آقای موسوی در پیشگاه امام زمان چه دارند بگویند وقتی که هنوز یک روز هم از سفر خاطره انگیز معظم له به کردستان نگذشته و آن همه شور و شوق و استقبال وصف ناپذیر از معظم له را به چشم خود دیده اند ولی باز این گونه یکصدا با شیطان بزرگ و همراه با دسیسه های صهیونیزم بین الملل این قدر بی پرده می پذیرند که در ایران با اقوام برخورد امنیتی می شود. آقای موسوی! بدانید که حتی اگر امام زمان و نماینده بر حق ایشان هم از سر تقصیرات شما بگذرند، اقوام کرد و بلوچ و ترکمن از شما نمی گذرند که اینقدر گستاخ هستید. امیدوارم شما هم روزی هدایت شوید تا چشمانتان قادر باشند این همه نور و صفا و عشق و صمیمیت خیره کننده را که در کردستان رقم خورد، ببیـنند.


پيام هاي ديگران ()        PermaLink;        ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸۸ - سهراب