تک درخت سرو

 

که گیتی به آغاز چون داشتند

سخن هر چه گویم همه گفته اند         بر ِ باغ ِ دانش همه رُفته اند

.....

پژوهند‌‌ه ی روزگار ِ نخست          گذشته سخن ها همه باز جُست

ز هر کشوری موبَدی سالخَورد          بیاورد کاین نامه را یاد کرد

بپُرسیدشان از کیان جهان           وزان نامدارن ِ فــرخ مهـــان

که گیتی به آغاز چون داشتند          که ایدون به ما خوار بگذاشتند

فردوسی

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink;        ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۱ - سهراب

Iran

My country is systematically designed to fail.  /s

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink;        ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۱ - سهراب

معذرت خواهی فدراسیون از دو فوتبالیست

فدراسیون فوتبال طی یک بیانیه رسمی از شیث رضایی و محمد نصرتی که چندی پیش در بازی پرسپولیس و داماش هر یک به سهم خود انگشت یا انگشتانش را به باسن دیگری رسانده بود، عذرخواهی کرد.

این فدراسیون در بیانیه اش اعلام کرده است: "ما تازه متوجه شده ایم که حرکت این دو بازیکن در واقع یک رفتار دیپلماتیک بوده است که در بین دیپلمات های جم هوری اس لامی به ویژه حکمت الله قربانی، دیپلمات ارشد نظام اسلامی در برزیل یک امر عادی و رایج است."

جالب توجه است که جناب حکمت الله خان به عنوان دیپلمات ارشد نظام مقدس اسلامی، کارت عضویت یک ساله در یک استخر مختلط در برزیل را داشته است که پس از واقعه مشهور، عضویت ایشان به حالت تعلیق درآمده است.

پيام هاي ديگران ()        PermaLink;        ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۱ - سهراب

دیپلمات ایرانی در برزیل دو دختربچه را در استخر دستمالی کرد

وقتی فرومایگان اخلاقی و انسانی، و بیماران روانی از صدر تا ذیل حکومتی را تشکیل دهند، چنین رسوایی دور از انتظار نیست. به ویژه که چنین انسان های از دنیا بی خبر و بیماری را ناگهان از محیط محدودشان بکنی و بیاندازیشان وسط دنیای مدرن.

این دیپلمات ارشد پنجاه ساله، گذشته از بیماری اش، آن قدر نادان بوده که اصلاً نمی دانسته که چنین کاری در دنیای متمدن چه عواقبی می تواند داشته باشد. بنا بر قانون، قاضی برزیلی می تواند برای چنین جرمی مجازاتی تا پانزده سال زندان تعیین کند. اما احتمالاً قاضی ایرانی در صورت ارائه چنین شکایتی خواهد گفت: «خواهرم می خواستی حجابت را رعایت کنی تا مزاحمت نشوند.»

دقیق تر بخوانید:

«

پلیس برزیل ادعا کرد یک دیپلمات ایرانی را به اتهام آزار جنسی کودکان بازداشت کرد. 

بنابر ادعای العربیه ، پلیس برزیل در بیانیه ای تاکید کرد:" دو مرد که یکی از آنها دیپلمات ایرانی است هنگام آزار جنسی دو دختر ۷ و ۱۵ ساله در یکی از استخرهای پایتخت بازداشت شدند." 

پلیس هویت دیپلمات را فاش نکرد. بر اساس قوانین این دیپلمات به دلیل برخورداری از حصانت دیپلماتیک نمی تواند در زندان بماند و همچنین محاکمه نخواهد شد اما پرونده او به وزارت خارجه برزیل ارسال شد. 

مطبوعات برزیل اما به جزئیات بیشتری از موضوع پرداختند و اعلام کردند این دیپلمات هنگام شنا به زیر آب می رفت و اقدام به آزار جنسی کودکان می کرد. 

بر اساس این گزارش حدود ۱۰ کودک در استخر شنا می کردند و یکی از آنها که چندین بار توسط دیپلمات ایرانی مورد آزار قرار گرفت با صدای بلند فریاد کشید و سپس خانواده او به سمت وی شتافتند و پس از اینکه از ماجرا آگاه شدند دیپلمات و همراهش را به پلیس تحویل دادند. 

روزنامه نگاران برزیلی نام دیپلمات ح- غ و ۵۰ ساله اعلام کردند. آنها همچنین اعلام کردند این دیپلمات به عنوان مشاور حقوقی در سفارت ایران در برزیل خدمت می کند.

دیپلمات ایرانی به شکل رسمی به آزار جنسی چند کودک در استخر باشگاه معروف ویزینیاسا متهم و از ورود دوباره به این مجموعه ممنوع شد. 

مجله "فیجا " چاپ برزیل تاکید کرد وزارت خارجه ممکن است از دیپلمات ایرانی بخواهد خاک کشور را ترک کند. 

این دیپلمات پس از بازداشت در حالی که لباس شنا بر تن داشت به یکی از مراکز پلیس منتقل شد سپس دخترانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند نیز به پلیس منتقل شدند و به همراه خانواده های خود علیه وی شکایت کردند. 

به گزارش بازتاب، دیپلمات ایرانی در همان روز آزاد شد و از درب پشتی مرکز پلیس بوسیله یک خودروی دیپلماتیک خارج شد.

»

.

منبع: اینجا

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink;        ۱ اردیبهشت ۱۳٩۱ - سهراب